Teiwas Rotating Header Image

Protėvių Pasaulėjauta » Žiniai »

Kvietimas mokytis į baltų žynių “KURONO” akademiją

KURONO akademijoje ruošiami žyniai, galintys būti baltų tikėjimo bendruomenių vadovais ir jų sielovadininkais. Nuo 1995 metų įkurtoje “Darnos” mokykloje pradėjusioje baltiškos pasaulėžiūros mokymą, o 2002 metų rudenį įkurtoje žynių, burtonių, žiniuonių, profesijos ruošimo mokykloje – devinarijoje „KURONAS“ (9 mokslų metų akademijoje) tęsiamas žynių ruošimas. Tai baltųjų žynių kelio mokymas pagal baltiškos mokyklos „DARNA“ pasaulėjautą ir dvasinę praktiką, kūno kultūra vadinama kūnovara, paremtą baltiškos pasaulėžiūros ir pasaulėjautos pagrindais, simbolika, mitologija ir tikėjimu. Amžius ribojamas, priimami tik nuo 18 metų jaunuoliai ir merginos, kurie subrendę morališkai.

Nuo 2013 metų atsisakoma A, B ir C lygių, bet įvedama 1 metų „Darnos“ mokyklėlė, kaip galimas įvadas į žynių akademiją. Mokyklos dėstomos temos aprėpia istoriją ir pasaulėžiūrą be praktikos. Neprivalomas lankomumas, nėra įskaitų ir egzaminų bei rašto darbų. Suteikiamas „liudijimas“, kad klausytas teorinis kursas, po metų galimas įvesdinimas į druwių konkretaus miesto žinyčios bendruomenę.redos-ratas

Baigus šią mokyklą ir išlaikius tęstą, galimos studijos aukštesnėse pakopose. “ Darnos“ mokyklos baigimo pažymėjimas (yra papildomų sąlygų) gali užtikrinti jūsų mokymasį „Kurono“ akademijos 2 pakopoje ir baigus 3 metus, suteikiant 1 lygio mokytojo – žynio statusą arba tik kūnovaros mokytojo kvalifikacijos laipsnį.

Pirmų 3 metų lygis aprėpia istoriją, pasaulėžiūrą ir dvasinę praktiką. Temos aprėpia etnokultūrą, Perkūno žvakių gaminimo amato, psichologiją, kalbotyrą, kūnovarą, savęs pažinimo, žmogaus atsiradimo ir genetikos paslaptis, astronomijos ir kalendoriaus pažinimo pagrindus, sveikos gyvensenos, mitybos ir bioenergetikos pradmenis, baltų pasaulėžiūros apie žmogų, Dievą ir dievus istoriją, teoriją, baltų tautų mitologiją ir t.t.

Privalomas patyrimų, apeigų lankomumas, įskaitos ir egzaminai bei rašto darbas. Jei lankomumas yra teigiamas, bet nedalyvauta patyrimuose, mažai įskaitos darbų ir nėra rašto darbo, suteikiamas „Darnos“ 3 metų pažymėjimas, kad išklausytas teorinis kursas, galimas įvesdinimas į bet kurios druwių žinyčios bendruomenę įšventinant.

Suteikiamas mokytojo-žynio teoretiko statusas ir kvalifikacija patvirtinta raštu, įvesdinimas į žynių ratą įšventinant. Galimos studijos sekančioje 3 metų pakopoje.

Antrų 3 metų lygis aprėpia burtininkavimo istoriją, teoriją ir praktiką, žyniavimo, kalendorinių apeigų vedimo, parapsichologijos pagrindus. Ruošiami gilesnio pasišventimo žmonės, gebantys netradiciniais būdais padėti žmonėms. Privalomas patyrimų, burtininkavimo apeigų lankomumas ir jų vedimas, įskaitos ir egzaminai bei rašto darbas. Jei lankomumas yra teigiamas, bet nedalyvauta patyrimuose, mažai įskaitos darbų ir nėra rašto darbo, suteikiamas pažymėjimas, kad išklausytas teorinis kursas, bet negalimas įšventinimas į žynių- burtonių praktikų luomą.

Trečių 3 metų lygis aprėpia baltų religijos istoriją, reformas, vaikų krikštynų, vestuvių ir laidojimo teoriją ir praktiką, žyniavimo, žmogaus virsmų apeigų vedimo, dvasinės praktikos pagrindus. Privalomas patyrimų, viešų apeigų vedimas, įskaitos ir egzaminai bei rašto darbas. Jei lankomumas yra teigiamas, bet nedalyvauta patyrimuose, mažai įskaitos darbų ir nėra rašto darbo , suteikiamas pažymėjimas, kad išklausytas atitinkamų metų teorinis kursas, bet negalimas įšventinimas į žynių- dvasininkų praktikų luomą, negali dalyvauti vaidilų ir krivių rinkime, bet gali dirbti patariamojo balso padėjėjais.

Baigę KURONO devinariją žyniai pakeliami į vaidilos rangą, kurie, pagal gebėjimus jausti ir bendrauti su dvasiniu pasauliu, išsirenka krivius. Kriviai renkasi Krivių Krivaitį, galinti atstovauti Lietuvos baltų tikėjimą ne tik baltųjų žynių tarpe.

Pirmai pakopai įvadinė paskaita “Darna – jungtys tarp Dievų ir Gamtos, tarp gyvųjų ir mirusiųjų”, baltų pasaulėžiūros pagrindu. Antros pakopos mokytiniams pirmos pakopos paskaitos nemokamos, medžiagos kartojimas įgalina geriau suvokti save ir dėstomo dalyko pagrindus.

Vilniuje 1 pakopai užsirašyti pas L. Baltąjį kuronasETAgmail.com paštu įvadinė paskaita bus paskelbta atskirai, tik registruotiems dalyviams.

Kaune 1 pakopai užsirašyti pas Irma tel. 869855865.

Marijampolėje 1 pakopai  užsirašyti pas Daivą tel. 868261315.

Virtuali grupė

YRA GALIMYBĖ MOKYTIS NUOTOLINIU BŪDU, IŠ BET KURIOS PASAULIO VIETOS, KUR TIK YRA INTERNETAS .SUSIDOMĖJUSIEMS IR NORINTIEMS MOKYTIS NUOTOLINIU BŪDU, RAŠYKITE el. paštu kuronasETAgmail.com, sudaromos virtualios grupės. Tai puiki galimybė net ir praleidus gyvai skaitomas paskaitas, pasivyti bendramokslius, išklausius tas paskaitas virtualiai.

Norintiems prisijungti reikia turėti pašto dėžutę su galūne …..@gmail.com ir web kamerą. MOKSLAS KETURIS KARTUS PER MĖNESĮ. MOKSLAS MOKAMAS

Pranešimo šaltinis: Baltų žinyčios vartai

(1750)

One Comment

  1. Mindaugas parašė:

    Darnos mokyklos atidarymas ir rudens lygiadienio šventė Marijampolėje
    http://www.baltai.lt/?p=13451

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *