Teiwas Rotating Header Image

Valstybės Pagrindas » Žemės nuoSavybė »

Gamtinis daržas

Atraskime iš naujo natūralių daržovių skonį

Saulius Jasionis – gamtinės žemdirbystės Lietuvoje pradininkas ir propaguotojas. Skaito paskaitas apie gamtinę žemdirbystę ir tikrąją ekologiją, veda daržininkystės ir sodininkystės seminarus, užsiima sodų ir gamtinių ūkių projektavimu ir įrengimu, taip pat konsultuoja ir užsiima senovinėmis, genofondinėmis veislėmis ir jų saugojimu.

10346313_10205620084240037_7531772837589487311_n

Jeigu gamta – geriausias žemdirbys, kodėl jai nepatikime visų daržo reikalų?

Štai tokia yra gamtinė žemdirbystė darže. Kuo daugiau veiklų patikėsite tam, kas jas išmano geriau, tuo geresnį rezultatą pasieksite. Tačiau nebijokite, ir jums nuobodžiauti neteks. Reikės paruošti dirvą daržovėms, jas pasėti ir pasodinti, prižiūrėti, kad netrūktų maisto, ir dar nudirbti smulkesnių darbelių. O svarbiausia – suvokti, ką ir kodėl darote, perprasti gamtinės žemdirbystės esmę.

Tobulėkime su antrąja S. Jasionio knyga:

• Suderinkime tradicinį daržą su gamtinės žemdirbystės teikiamais privalumais ir protėvių patirtimi.

• Atraskime iš naujo tikrą vietinių, įprastų daržovių skonį.

• Užsiauginkime patys visų reikalingų sėklų, kad valgytume tik patį vertingiausią maistą.

• Paverskime gamtinio daržo produktą paklausia, geidžiama preke.

cdb_Gamtinis-darzas_z1Savo knygose, seminaruose ir paskaitose S. Jasionis pasakoja, kaip pasitikėti gamta patikint didžiąją „žemės dirbimo“ dalį natūraliai vykstantiems dirvodaros procesams. Gamtinė žemdirbystė, rūpindamasi dirvos gerove ir propaguodama biologinės įvairovės gausą, meta iššūkį stambiam mechanizuotam žemės ūkio modeliui, kuris šiandien tiekia maistą ne tik didžiajai daliai miesto, bet ir daugeliui kaimo gyventojų. Kvestionuodama nusistovėjusį galios ir interesų pasiskirstymą šiuolaikinės visuomeninės maisto gamyboje, gamtinė žemdirbystė siūlo ieškoti ne vien tik ekologinių sprendimų, bet kviečia ir esminiam socialiniam eksperimentui.

Knygoje „Gamtinis daržas“ S. Jasionis pasakoja, kaip kiekvienas iš mūsų gali pasiekti vieną svarbiausių gamtinės žemdirbystės tikslų – savarankiškumą. Tai siekiamybė tapti nepriklausomu nuo valstybinių santvarkų, ekonominių krizių ir apskritai nuo visų žmonių sugalvotų sąlygų, kurios prieštarauja prigimtiniam žmogaus gyvenimo būdui. Šiandien stebimame maisto išteklių monopolizavimo kontekste, knygos autoriaus pasakojimas kaip užsiauginti patį vertingiausią ir skaniausią maistą nuo sėklos iki vaisiaus, yra raginimas pažvelgti toliau savo daržo!

(770)

One Comment

  1. Daugminas parašė:

    Saulius Jasionio patarimai. Seno sodo genėjimas
    http://sauksmas.lt/saulius-jasionio-patarimai-seno-sodo-genejimas-video.html

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *