Teiwas Rotating Header Image

Valstybės Pagrindas » Valstybės teisė »

Prasidėjo parašų rinkimas dėl įstatymo dėl Užsieniečių teisinės padėties pataisų atšaukimo

Įsiteisėjus įstatymo dėl Užsieniečių teisinės padėties 2015 m. lapkričio 26 d. pakeitimui, užsieniečiams radosi daugiau teisių, nei pareigų. Todėl pradėta iniciatyva dėl šio įstatymo, kuriuo pakeistas įstatymas dėl Užsieniečių teisinės padėties, atšaukimo (iniciatyva dėl Užsieniečių teisinės padėties įstatymo Nr. XII-2080 pataisų atšaukimo).

2015 m. lapkričio 26 d. LR Seimas skubos tvarka priėmė įstatymo Nr. IX-2206 dėl Užsieniečių teisinės padėties pakeitimo įstatymą Nr. XII-2080, kuriuo sukurtas teisinis pagrindas nelegalių imigrantų perkėlimui į LR teritoriją. Įstatymo pakeitimo sumanytojai teigia, kad šiuo pakeitimu supaprastinama imigrantų priėmimo tvarka.

Pakeitimo įstatymu panaikinta 2 str. 1 d. kurioje buvo įtvirtinta sąvoka „Akivaizdžiai nepagrįstas prašymas suteikti prieglobstį“ – užsieniečio prašyme akivaizdžiai nėra persekiojimo pavojaus kilmės valstybėje pagrindimo arba kuris yra paremtas apgaule, arba kuriuo piktnaudžiaujama prieglobsčio suteikimo tvarka.

Taip pat 2 str. atsirado sąvoka „Užsieniečių perkėlimas į LR teritoriją“ – ES mastu arba pagal dvišalius susitarimus su ES valstybėmis narėmis arba trečiosiomis valstybėmis vykdomas užsieniečių, atitinkančių šiame Įstatyme nustatytus kriterijus suteikti prieglobstį LR teritorijoje, perkėlimas iš ES valstybės narės arba trečiosios valstybės teritorijos į LR teritoriją.

Todėl, 2 str. pakeitimu įteisintas „užsieniečių perkėlimas į LR teritoriją“ ne pagal užsieniečių prašymus, bet pagal ES sprendimus.

Taip pat 5 str. pakeitimu iš Migracijos departamento pastebėtinai atimama teisė priimti sprendimą dėl prašymą pateikusios užsieniečio neįleidimo LR teritoriją.

84 str. pakeitimu užsieniečiams, dar negavusiems prieglobsčio LR teritorijoje, leidžiama laisvai išvykti iš Užsieniečių registracijos centro, Pabėgėlių priėmimo centro ar kitos jų apgyvendinimo vietos ir, sugrįžus į jį ne vėliau kaip po devynių mėnesių, vėl tikėtis gauti prieglobstį LR teritorijoje.

Pakeitimo įstatymu panaikinta 135 str. 2 d. buvusi nuostata, kuria užsieniečiui, bandžiusiam neteisėtai išvykti iš LR teritorijos ar neteisėtai išvykusiam iš jos, gali būti uždrausta atvykti į LR teritoriją apibrėžtą arba neapibrėžtą laiką. Taigi, dabar įstatyme apibrėžtos neteisėto išvykimo iš LR teritorijos aplinkybės, tačiau panaikintos to pasekmės.

Parašų rinkimo iniciatorių teigimu šios pataisos visiškai neatitinka viešojo intereso. Užsieniečių perkėlimas į LR teritoriją pareikalautų papildomų išlaidų jų išlaikymui, kai stokojama lėšų mokytojų atlyginimų, visų pensijų pakėlimui ir kitiems paprasčiausiems valstybės reikalams. Todėl pradedama parašų rinkimo iniciatyvą, siekiant įpareigoti Seimą svarstyti įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ Nr XII-2080, atšaukimą. Tam per du mėnesius (iki Balandžio 9 dienos) reikia surinkti 50 000 parašų.

Parašų rinkimo koordinatorių tinklas: http://b3g.lt/kontaktai/

Galimybė pasirašyti internetu: http://b3g.lt/e-balsavimas/

Įstatymo pakeitimo įstatymo atšaukimo iniciatoriai apie įstatymo pakeitimo trūkumus: http://kulgrinda.lt/997/apie-seimo-priimta-galimu-teroristu-globos-istatyma/

(918)

One Comment

  1. Daugminas parašė:

    Iš kur R Ozolas žinojo apie pabėgėlius?
    https://youtu.be/S7DHdymIakE

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *