Teiwas Rotating Header Image

Valstybės Pagrindas » Valstybės teisė »

Pranešimas apie besikeičiančią viešojo administravimo sampratą

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) Teisinės analizės ir informacijos departamento direktorė Audronė Gedmintaitė pranešime teigia apie vienodą teismų praktiką formuojančio teismo svarbą prisidedant prie gero viešojo administravimo turinio formavimo. Audronė Gedmintaitė pranešime išdėstė apie besikeičiančią viešojo administravimo sampratą bei kintančius visuomenės lūkesčius, kokios šiandien turėtų būti valstybės institucijos. Teisinės analizės ir informacijos departamento direktorė atkreipė dėmesį ir į tai, jog naujus ginčus teismuose dažnai generuoja ir galiojančių teisės aktų neišbaigtumas. Taip pat pranešime išskirta Teisėtų lūkesčių apsaugos svarba.
Teisėtų lūkesčių apsaugos principą galima įvardyti kaip vieną pagrindinių teisės principų, sudarantį sąlygas asmeniui pasitikėti valstybe bei jos teise. Valstybė visada yra suinteresuota tuo, kad žmonės ja pasitikėtų, o abipusis pasitikėjimas visada skatina pažangą. Todėl teisėtų lūkesčių apsaugos principas nustato valstybės, taip pat valstybės valdžią įgyvendinančių bei kitų valstybės institucijų pareigą laikytis valstybės prisiimtų įsipareigojimų taip, kad nenukentėtų asmenų interesai. Teisėtų lūkesčių užtikrinimas – specifinių individų ir administracijos santykių tikrumo ir nuspėjamumo prielaida.
A. Gedmintaitės teigimu, siekiant stiprinti individų pasitikėjimą viešąja valdžia ir riboti jos galimybes piktnaudžiauti įgaliojimais, yra svarbu užtikrinti, kad asmuo, kuriam valstybės institucijos suteikė konkrečių garantijų, galėtų veiksmingai remtis teisėtų lūkesčių apsaugos principu.

(186)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *