Teiwas Rotating Header Image

Žmogaus Asmuo » Mankšta ir sveikata »

Veiksniai, kuriais asmuo įtakoja savo sveikatą

Asmens sveikataAsmuo gali įtakoti savo sveikatą tam tinkamais veiksniais. Pateikiu 9M veiksnius, kuriais asmuo gali pakreipti savo sveikatos būklę tinkama linkme. Veiksniai suskirstyti po 3M pagal tai, kiek reikia valios, kaip jie vyksta ir veikia.

3M Kasdieniška, – veiksniai, kurie gali vykti be valios, – tai Mankšta, Miegas, Maistas

Tokius 3M, įtakojančius asmens sveikatą veiksnius, yra aprašęs Vilhelmas Storosta – Vydūnas. Iš esmės tai kasdieniai veiksniai. Žmogus kiekvieną parą maitinasi, mankštinasi ir miega. Mankštinimasis čia suprantama plačiąja prasme, – kiekvienas žmogaus judesys, tiek valingas, tiek nevalingas yra kaip mankšta fiziniams kūnui. Mankšta taip pat yra fizinis darbas, lengvas sportas, jogos asanos, masažas, – visa, kas verčia fizinį kūną judėti.

Taigi, pakankami ir teisingi mankšta, miegas bei maistas tiesiogiai teigiamai įtakoja asmens sveikatą.

3M Dėmesys į vidų, – veiksniai, kuriems reikalinga valia – Mokša, Mintys, Meditacija

Mokša tai mokslas, žinios, supratimas apie savo fizinį kūną ir kas svarbu tobulai sveikatai palaikyti.

Mintys įtakoja savijautą, – kokios reiškiamos mintys, taip atliepia ir fizinis kūnas. Pavyzdžiui, reiškiant pavydo, pykčio, pagiežos mintis atitinkamai neigiamai atliepia ir tokias mintis skleidžiančio asmens fizinis kūnas. Pavyzdžiui reiškiant teigiamas mintis atitinkamai teigiamai atliepia ir tokias mintis skleidžiančio asmens fizinis kūnas. Mintimis taip pat atliekama savitaiga, savęs įtaiga, tai įtakoja asmens sveikatą ir savijautą.

Meditacija iš esmės tai gilinimasis į save, savęs kaip sielos, kuriančios visatos dalies, suvokimas. Tai savistaba, pajautimas to, kas tobulintina ir prašosi daugiau asmens dėmesio fiziniame kūne.

Tokių 3M veikimas nėra akivaizdus, tačiau neišvengiamai įtakoja asmens sveikatą. Taigi, reikalinga nuolatinė valia palaikyti tinkamus mokšą, mintis ir meditaciją, kurie kiek vėliau po atlikto veiksmo įtakoja asmens sveikatą.

3M Dėmesys į išorę, – į išorėje esančius veiksnius  – Meilė, Mantros, Malda

Skleidžiama meilė žmonės, gamtai ir Visatai atitinkamai įtakoja ir asmens sveikatą, kadangi tokius atveju veikia dėsnis „koks veiksmas toks atoveiksmis“.

Mantros tai veiksmingi teiginiai išsakomi tam tikrą, įprastai 108, sykių skaičių. Mantros būna sanskrito kalba, tačiau gali būti ir lietuvių kalba, – mokslas linkęs tvirtinti išvadą, kad lietuvių kalba archaiškesnė už sanskritą. Mantromis į aplinką, Visatą išsakomi ketinimai, siekiai, užkalbėjimai, kuriais keičiama tikrovė nes Visata atitinkamai į tai atliepia.

Malda visada skirta kreiptis į dievus. Galima pasirinktą dievą melsti sveikatos, pagijimo ar atgijimo.

Šiais 3M sveikata įtakojama subtiliausiu būdu, sveikatinimas gali įvykti kitaip nei asmuo tai suvokia. Reikalingas tikėjimas, kadangi dievai įtakoja netiesiogiai asmens sveikatą ir visa kita asmenyje.

Šiems 3M įgyvendinti reikalinga nuolatinė pastanga, suvokimas, kad sveikatą lemia ne tik asmens genai, elgesys ar galimybės bet sveikata priklauso ir nuo asmenį įtakojančių gamtos, Visatos jėgų.

Apibendrino Mindaugas Lučka,

© Visos teisės saugomos, – be autoriaus sutikimo galima tik dalintis nuoroda į pirminį paskelbimą. Kitais atvejais atsiklausti autoriaus leidimo.

(269)

2 Comments

 1. Mindaugas says:

  https://youtu.be/0ukEw8BVIP4
  Pateikiame devynis veiksnius, 9M, kuriais asmuo gali gerinti savo sveikatą. Kiekvienas iš veiksnių įvardijamas iš M raidės prasidedančiu žodžiu ir jie suskirstyti į tris lygmenis:
  1. Nevalingi kasdieniški veiksniai – Mankšta, Miegas, Maistas. Tai, ką žmogus atlieka kiekvieną parą. Maistas tai įprastinis maistas bei vaistiniai augalai. Mankšta – tai žmogaus paprasti judėjimas, fizinis darbas ar lengvas sportas.
  2. Valingi veiksniai nukreipti į žmogaus vidų – Mintys, Mokša, Meditacija. Mokšta – tai mokslas, žinios ir supratimas apie savo kūną, kas svarbu sveikatai gerai palaikyti. Meditacija – tai savistaba, savo kūno įsiklausymas. Mintys įtakoja žmogaus savijautą, jomis atliekama savitaiga, savęs įtaiga.
  3. Valingi veiksniai nukreipti į išorę – Malda, Meilė, Mantros. Pasireiškiančia meile įtakojama žmogaus sveikata. Mantros – tai tarsi įmantrinimas to, kas pareiškiama ir teigiama. Malda kreipiamasi į Dievą ir dievus meldžiant sveikatos, pagijimo ar atgijimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *